Na studiju se provodi prijediplomski, diplomski i doktorski studij, a stječu se kompetencije bazirane na spoznajama kemije, medicine, biotehnologije i informatike. Prijediplomski studij naziva se “Biotehnologija i istraživanje lijekova”, a diplomski studij nudi tri smjera: “Istraživanje i razvoj lijekova”, “Biotehniologija u medicini” i “Medicinska kemija”.
Doktorski sveučilišni studij “Medicinska kemija” organiziran je u nekoliko modula te se naglasak stavlja na mentorski rad. Provodi se i dvogodišnji magistarski studij na engleskom jeziku, usmjeren na istraživanje “Biotechnology for the Life Sciences”.
Završetkom studija moguća su zaposlenja na poslovima istraživanja u zdravstvu, fakultetu te obrazovnima i istraživačkim institucijama i centrima.
Studentica treće godine „Biotehnologija i istraživanje lijekova“, koja je htjela ostati anonimna, podijelila je s nama svoje iskustvo studiranja:
„ Studij se izvodi u tulusima, što znači da slušamo kolegij po kolegij, i na taj način pišemo završne ispite po završetku svakog kolegija. Na prvu to zvuči kao bolja opcija, no fakultet je dosta zahtjevan jer treba uzeti u obzir da mi kolegij koji na nekom srodnom fakultetu traje cijeli semestar prođemo u mjesec dana. Studij je vrlo kvalitetan, od opreme i laboratorija do profesora i predavača. Ja sam se zbilja pronašla u ovome, s obzirom da me zanimaju biologija i kemija, te se ne bi mogla zamisliti na niti jednom drugom studiju. „
Istaknula je članstvo u Udruzi studenata biothenologije USBRI kojim se studentima nude prilike za sudjelovanje u raznim radionicama i projektima, poput „Ljetne škole za brucoše“ u kojoj stariji studenti upoznavaju brucoše sa studijem kroz razne radionice kako bi ih pripremili za nadolazeću godinu.
Još jedan interesantan projekt fakulteta kojeg nam otkriva studentica, naziva se „Student – mentor“. Svakom brucošu dodjeli se mentor, kojeg predstavlja student s viših godina studija. Cilj je da svaki student ima osobu kojoj se može obratiti i pitati za pomoć ukoliko ima kakvih nedoumica i pitanja.